אקנה – מה אסור ומה מותר לעשות


אקנה – מה עושים

ובכן, לצערי אין מטה קסמים. בכל אופן, אפשר לעזור. אתן לכן מידע קצר על מה עושים ומה לא לעשות.

 הגורמים לאקנה:

  ישנם 4 גורמים עיקריים לדלקת וליצירת אקנה:

1. פעילות הורמונלית

2. ייצור יתר של שומן בבלוטת השומן

3. הצטברות של עודף תאי עור מתים, הן על פני שטח העור והן בתוך הנקבובית.

4. התרבות חיידקים בנקבובית.

http://www.freedigitalphotos.net

יחד עם זאת, אפשר להקל את הסבל ואת המראה שמן הסתם לא כל כך אסטטי.

ונתחיל עם מה לא לעשות:

לא לגעת בפצעים, בידיים שלנו יש חיידקים למיניהם שיכולים להחמיר את המצב. מה גם ברגע שפותחים פצעון הוא פתוח לכל מיני מזהמים והמצב יכול להחמיר.
יש ללכת בתקופה זו באופן, קבוע לקוסמטיקאית טובה שתנקז את ה"שחורים" (קומודונים) ואת השומנים המצטברים בעור הפנים. הקוסמטיקאית תסגור את את הפצעונים בצורה מבוקרת וסטרילית, ותשתמש בחומרים אנטי-בקטריאליים.

לא להשתמש בפילינג גרגרים – הפילינג הזה לעיתים שורט את העור ומייבש מאוד את השכבה העליונה של העור. דבר שיכול להגביר את פעילות השומן.

לא להשתמש במייבשים – שמן או שומן לא מייבשים. השומן שהצטבר בעור צריך לצאת החוצה. אם מייבשים את העור, הוא נאטם ולשומן אין דרך לצאת. עודפי השומן נתקעים ומתקשים  בעור ועבור חיידק האקנה זהו מצע מצויין לפעול.

מה כן לעשות:

כפי שכתבתי ללכת באופן קבוע לקוסמטיקאית. אין מה לעשות זו תקופה כזו. ולמי שיש אקנה צריך לטפל באופן שוטף.

באיזה חומרים כן להשתמש – המון המון לחות. לחות שיש בה חומרים אנטי בקטריאליים פעילים. הלחות בעור תאפשר לשומן שמצטבר לצאת החוצה. כשמשק הנוזלים בעור רווי,  השומן לא ייתקע בתוך העור אלא "ישחה" החוצה.

סבון – להשתמש בסבון עם חומרים פעילים אנטי-בקטריאליים ורצוי עם AHA  ברמת חומציות המתאימה לעור הפנים. סבון לא מתאים ייבש את העור ויגרה אותו ובכך יחמיר את המצב.

הסרת תאי עור מתים ועידוד תחלופה בריאה של תאי עור. בשטח העור ובתוך הנקבובית. כדי לעזור לעור להתקלף בצורה תקינה יותר השתמשו בתכשירים מקלפים היכולים לקלף גם בתוך הנקבובית. הקילוף זה משפר את מעבר השומן בתוך הנקבובית והחוצה ממנה אל שטח פני העור הקילוף נעשה ע"י פילינג מקצועי.  פילינג זה קיים אצל  הקוסמטיקאית.

בכלל ההמלצה שלי היא לקנות מוצרים אצל קוסמטיקאית משום שלה יש מוצרים עם חומרים פעילים ומותאמים לסוג האקנה. מוצרי מדף בחנויות אינם פעילים ויכולים אף לייבש את העור אם אינם מותאמים לעור באופן מקצועי..

כדאי לשלב גם קרם מרגיע – יש לחברות הקוסמטיקה המקצועיות קרם הרגעה לעור אקנתי. העור האקנתי נמצא בסטרס ובנוסף לכל מה שכתבתי, יש צורך גם בחומרים מרגיעים.

טיפול הומיאופתיות לאיזון הורמונלי אפשרי לשלב טיפות הומיאופתיות שיכולות מאוד לעזור לאיזון ההורמונלי. אותו חוסר איזון הוא זה שעושה לנו את כל הצרות והאקנה. שימוש קבוע בטיפות יכול מאוד לקדם את הריפוי.

וכמו שכתבתי מלכתחילה מכיון שאין פתרונות קסם, הפתרון האפקטיבי הוא לטפל באופן שוטף ובמוצרים הנכונים.

הבשורה היא שאפשר להקל על הסבל ולשפר את מצב בעור.  

דפנה אורן - קוסמטיקאית

דפנה אורן - קוסמטיקאית

קוסמטיקאית מומחית לעור הפנים


טיפים ומאמרים נוספים:

מה צריך לדעת על צלוליט?
שיער לבן בגיל צעיר - להאשים את ההורים או בעיה רפואית?
קמטים וקמטוטים - מהו הטיפול שיכול באמת לעזור?
תגיות