טיפים חשובים לימים הקרים שחשוב לזכור

בעקבות מזג האוויר ריכזנו מספר נקודות שחשוב להעלות למודעות ולשים לב אליהן בימים הקרים:

חימום הבית

אולי שמעתם על הסכנות שיש בתנור ספירלות ועדיף לחמם בעזרת מכשיר בטוח יותר. הרבה אנשים לא אוהבים את החימום של המזגן כי הוא מייבש מידי ולכן עדיף רדיאטור, למרות שהוא צורך לא מעט חשמל הוא מחמם באופן אחיד ונעים ופחות מייבש.

http://www.freedigitalphotos.net/ | imagerymajestic

http://www.freedigitalphotos.net/ | imagerymajestic

מה שחשוב לזכור בקשר לחימום בבית זה את עניין הלחות, החימום מאד מייבש! אחרי שעות בבית עם החימום ממש מרגישים את ה"ריריות" מתביישות וזה מייבש את האף ועלול אף לפגוע בריאות. לכן, הקפידו לשמור על לחות בעזרת קערת מים פתוחה שתיצור אידוי או מגבת לחה בסמוך לגוף החימום, (לא סמוך מידי)

עוד נקודה חשובה היא שחשוב להקפיד על אוורור הבית, גם בשעות הקרות כדאי להשאיר פתח לאוויר נקי שייכנס הביתה, בלי זה עלולים ממש להרגיש חוסר חמצן ועלולים להרגיש יותר מידי "מנומנמים" או לסבול מכאבי ראש.

בנוסף, כדאי לפחות פעם אחת ביום, בשעות הצהריים כשפחות קר, ממש לאוורר את כל החדרים, לפתוח חלונות, לנער שמיכות ולדאוג לתחלופה של אוויר בבית.

מצבי רוח

הכוונה היא לא לרוחות ששורקות בחוץ אלא למצב הרוב של בני המשפחה. ידוע שמזג אוויר אפרורי וגשום שנמשך לאורך זמן גורם לאנשים להסתגר בבית, או ללילדים להסתגר בחדר, אין חשיפה לשמש ופחות חשיפה לאנשים אחרים ולגירויים ומצב הרוח עלול לרדת. לכן ברמה הבסיסית חשוב להיות מודעים לכך ולשים לב לבני הבית וגם למכרים ומשפחה שאתם יודעים שגרים לבד וכדאי לבדוק ולהתעניין בשלומם.

מקלחות

ברור שבקור הזה כולנו רוצים לעשות מקלחת חמה וזה כיף גדול 🙂 רק שימו לב שהמים לא יהיו יותר מידי רותחים, זה גם מייבש מאד את העור,  וגם מרחיב מאד את כלי הדם ולחלק מהאנשים זה אפילו מסוכן.  בנוסף, חשוב מאד להקפיד על הפרשי הטמפרטורות כשנכנסים ויוצאים מהאמבטיה, כדאי לחמם כך שלא יהיו הפרשים גדולים בין האמבטיה לחדרים סמוך לזמן המקלחת.

להזיז את הגוף

כשקר יש לנו נטייה להישאר יותר במקום אחד ולהתחמם מתחת לשמיכה, אז גם אם לא יוצאים עכשיו לרוץ או להליכה לפחות כדאי לשים לב לתנועה בבית ולהזיז את הגוף, זה גם מחמם 🙂

לסיכום, חשוב לזכור שלקשישים ולתינוקות יש יותר קושי לשמור על חום גוף וצריך לעזור להם בזה.

אם תרצו לקרוא עוד בהרחבה על הנושא וגם על פגיעות קור של ממש ניתן לעיין במדריך שעלה
באתר דוקטורס לקראת הסערה.

וחשוב מאד לזכור, למרות שקר ולא מרגישים צמאים עדיין חשוב להקפיד לשתות מים. היובש משפיע מאד על הגוף וצריך לשים לב לכך.

שיהיה לכולם חמים ונעים

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים: