מדוע השיניים שלי רגישות כל כך?

 ישנן סיבות רבות לרגישות, ביניהן עששת, סתימות שבורות או פתוחות, מחלות חניכיים, שיניים שבורות או שורשים חשופים.

כאשר קיימת עששת, ישנם חיידקים בשן וכאשר אנחנו אוכלים, גם החיידקים אוכלים. החיידים מפיצים חומצה וזה כואב. אנשים אומרים "כואבת לי השן כשאני אוכל מתוק" או "השן שלי רגישה לחום או קור".  למרבה המזל סתימה חדשה היא הפתרון לרגישות מהסוג הזה. אל תחכו יותר מדי לפני שבודקים את הנושא עם רופא השיניים, עששת עמוקה עשויה לגרום לצורך בטיפול שורש.

לעתים גם יש לנו שן עם סתימה עמוקה שהיתה בסדר גמור במשך שנים, אבל לאט לאט השן מתחילה לכאוב. זהו סימן שעצב השן במהלך מיתה והשן תצטרך טיפול  שורש. שימו לב! גם אם הכאב נעלם לזמן מסוים, אל תתנו לזה להשלות אתכם. ייתכן שתיווצר מורסה ויש לידע על על כך את רופא השיניים.

freedigitalphotos.net / By Michal Marcol

freedigitalphotos.net / By Michal Marcol

אם החניכיים נסוגות זה גורם למגע בין השיניים לבין סביבת הפה. השורשים וה-גנטין יגיבו לקור, חום, מתוק וכו' ע"י כאבים. עכשיו הגיע הזמן להשתמש באחת ממשחות השיניים שמפורסמות ל"שיניים רגישות". אם סוג אחד לא עובד, נסו סוגים שונים. משחות השיניים האלה משתמשות בטכניקות שונות כדי להוריד את הרגישות.

רופא-השיניים שלך יכול להוסיף  חומרים או ציפוי כדי להוריד רגישות ו/או כדי לתקן שורש שחוק עם חומר הדומה בצבעו לשן. כדאי לדבר עם רופא השיניים ועם קצת עזרה אפשר לחיות עם פחות רגישות.

יש להסיר את הרובד (plaque) שהצטבר על השיניים פעם ב-24 שעות ואם עברה יותר מחצי שנה מאז הניקוי האחרון אצל רופא-השיניים, הגיע הזמן לניקוי נוסף. רובד החיידקים יכול לגרום לשיניים שלכם רגישות ואף להוביל לעששת או מחלות חניכיים. דחיית הניקוי עשויה לגרום להגברת הרגישות של השיניים. אם השיניים שלכם רגישות מדי בשביל ניקוי יסודי, ניתן לבקש מרופא השיניים אלחוש. עדיף לטפל בבעיה עכשיו מאשר בבעיה גדולה יותר מאוחר יותר.

דברו עם רופא השיניים שלכם ותיידעו אותו על ההיסטוריה הדנטלית שלכן. עם קצת עזרה, לא צריך לסבול יותר משיניים רגישות. 

 

ד"ר מישל וד"ר ריצ'רד קלינר - רפואת שיניים

ד"ר מישל וד"ר ריצ'רד קלינר - רפואת שיניים

רפואת שיניים אמריקאית


טיפים ומאמרים נוספים: