דברים שכדאי לדעת על חומרים משמרים

כיום כמעט על כל אריזה של מוצרי שמשווקים כמוצרים "בריאים" ניתן למצוא את הכיתוב "ללא חומרים משמרים". אבל מהם אותם חומרים משמרים, עד כמה הם מסוכנים לבריאות שלנו והאם אפשר להימנע מהם לחלוטין? הנה כמה עובדות בסיסיות שכדאי להכיר:

חומרים משמרים נועדו למנוע התפתחות חיידקים ופטריות במזון

freedigitalphotos.net | By Ambro

freedigitalphotos.net | By Ambro

לפני שאנחנו קוטלים את החומרים המשמרים באשר הם, חשוב להבין שמטרתם של החומרים המשמרים היא למנוע התפתחות של חיידקים, עובש ופטריות שונות במזון. הנזק שבאכילת מזונות "מקולקלים" עלול להיות גדול מאוד ולהגיע עד למצב של מחלות זיהומיות שמעורבים בהם חיידקים אלימים.

גם סוכר ומלח הם חומרים משמרים

לא כולם יודעים זאת, אך גם סוכר ומלח הם חומרים משמרים. כמובן שתוספת שלהם לתזונה שלנו בכמות גדולה יכולה להזיק לגוף שלנו לא פחות מכל חומר משמר תעשייתי.

חלק מהחומרים המשמרים בעייתיים ומזיקים לבריאות

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של חומרים משמרים תעשייתיים: סורבטים (נגד פטריות ועובש), בנזואיטים (נגד חיידקים) וסולפיטים (שמהווים גם נוגדי חימצון). הסימון E שמופיע לפניהם מסמן את המילה אירופה ומראה כי הם נבדקו באופן בינלאומי. למרבה הצער, חלק מהחומרים הללו בעייתיים למדי ועלולים לגרום לבעיות שונות – החל מאלרגיה ועד בעיות במערכת העיכול ואפילו סרטן. ישנם חומרים שנאסרו לשימוש או שהותר בהם רק שימוש מוגבל, אחרים, גם בעייתיים, עדיין נמצאים במוצרי מזון מתועש רבים שנמכרים בארץ (ובעולם). חשוב לציין שישנם גם חומרים שנחשבים לבטוחים יותר וישנן חברות שמנסות להחליף את החומרים המשמרים הבעייתיים באופציות קצת יותר בריאות.

חומרים משמרים נמצאים במיוחד במוצרים שעלולים להתקלקל בקלות

לא נדיר למצוא את הכיתוב "ללא חומרים משמרים" על גבי מוצרים יבשים שאינם מתקלקלים בקלות, אך כאשר מדובר במאכלים כמו חומוס, רטבים שונים, סלטים וכדו', החומרים המשמרים תמיד נוכחים, ולא אותם מוצרים יתקלקלו במהירות. בסך הכל קשה מאוד להימנע לחלוטין מצריכת חומרים משמרים, שנמצאים גם במוצרי מזון מאוד לא צפויים כמו דגני בוקר.

כדי להפחית צריכת חומרים משמרים מומלץ להעדיף מזון ביתי ולא מעובד

אין ספק כי קשה מאוד לעקוב אחר החומרים המשמרים הנמצאים במאכלים השונים שאנו קונים וגם לא ניתן לדעת מה ההשלכות של צריכה שלהם לאורך זמן ולמה גורמת האינטראקציה ביניהם. מהסיבה הזאת ההמלצה היא להעדיף מוצרים שיש בהם כמה שפחות חומרים כימיים כגון משמרים וצבעי מאכל ובאופן כללי – לצרוך כמה שיותר מוצרים טבעיים ללא חומרים כאלה ואחרים ולהעדיף מזון ביתי על פני מזון מתועש.

מערכת האתר

מערכת האתר

"מה חדש?" מגזין בריאות שמעניין נשים!
עדיין לא רשומה? לחצי כאן להרשמה


טיפים ומאמרים נוספים: